Duvarların Dili Olsa…

Duvarların Dili Olsa…

Dekorasyon ve tasarım birbirinden ayrı ama birlikteliği bitmeyecek iki farklı kavram. Yaşam mekânları ya da günlük vakit geçirmek, yemek yemek gibi ihtiyaçlarımızı karşıladığımız kafe vb. mekânlar için en çok ön plana çıkan dekorasyon ögelerinden biri de posterler. Poster dediğiniz zaman aklınıza şehir manzaraları, eski veya kült haline gelmiş filmlerin görselleri geliyorsa biraz durup düşünmenizde fayda var. Son yıllarda özellikle modern çizgiyi takip eden iç mimarların en çok kullandıkları dekorasyon aracı.

Vazgeçilmezler ve her dönem rağbet görecek olan imgeler kadar minimal tasarımlar poster kavramının geniş yelpazesi hakkında ipuçlarını barındırıyor. Sonuçta varılan nokta ise posterler bulundukları mekânın veya o mekâna sahip kişilerin ruhundan birer parçayı barındırıyor. Bu şekilde de sadece duvar olmaktan çıkıp nefes alan organizmalar haline dönüşüyorlar.

Ruvre içinde farklı sanatçıların vizyonuyla oluşmuş birçok farklı poster bulunuyor. Gelin görün ki öyle mekânlar var ki daha ilk bakışta nefesinizin kesilmesine sebep oluyor. Beyazdan maviye üz renklerin hâkim olduğu sade tasarımlar veya ikonik sayılan pek çok imgenin bir araya geldiği bütünle göz kamaştıran dekorasyon fikirleri için sizleri “Ruvre’nin Sevdiği Duvarlar” galerisine davet ediyoruz. Kim bilir belki de yaşadığınız yeri olduğundan daha farklı bir hale getirecek küçük dokunuşun ilhamı bu duvarlardan birinde bulunuyor.

No Comments

Yorum yaz

Mail adresiniz gizli tutulacaktır